Klawiatura zawsze lśniąca

0
1945
Klawiatura zawsze lśniąca

Utrzymanie czystości komputera ma znaczenie nie tylko estetyczne. Lepiej pracuje się na komputerze, który podlega regularnemu czyszczeniu. Należy regularnie myć monitor, klawiaturę i wnętrze komputera w odpowiedni sposób. Sprzęt elektroniczny wymaga odpowiednich metod czyszczenia. Można uszkodzić komputer, jeśli zrobi się nieumiejętnie.
Jeżeli ktoś nie ma potrzeby częstego odświeżania swojego sprzętu, powinien zrobić wyjątek dla klawiatury. Podobno może znajdować się na niej więcej zarazków niż na desce klozetowej. To skutecznie pobudza wyobraźnię.
Czyszczenie klawiatury można przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Można użyć alkoholu izopropylenowego i patyczków do uszu. Przy pomocy nasączonych w cieczy patyczków można dokładnie przeprowadzić czyszczenie klawiatury. Innym kreatywnym pomysłem jest wykorzystanie odkurzacza, który wyssie z niedostępnych szczelin między klawiszami nagromadzone drobiny. Zwykły odkurzacz jest jednak jest jednak do tego nieprzystosowany. Istnieją odkurzacze specjalnie stworzone w tym celu i warto się nimi zainteresować, gdyż ich cena jest niewielka. Można je zakupić za kilka złotych. Innym popularnym sposobem na czyszczenie klawiatury jest sprężone powietrze. W tym przypadku oczyszczanie nie polega na wciąganiu drobin i kurzu, ale na wydmuchiwaniu ich ze szczelin klawiatury. Sposobem, który z pewnością spodoba się dzieciom i być może zmotywuje je do dbania o swój sprzęt jest Cyber Clean. Cyber Clean ma formę plasteliny, którą można rozprzestrzenić na klawiaturze. Dostanie się ona pomiędzy klawisze. Wszelkie drobiny przykleją się do niej, dzięki czemu po zdjęciu Cyber Clean z klawiatury, jej wnętrze będzie oczyszczone. Zewnętrzną część warto przetrzeć specjalnymi chusteczkami, które zostały stworzone do polerowania sprzętu elektronicznego. Dla osób, które mają odrobinę więcej czasu lub nudzą się w pracy ciekawym pomysłem na czyszczenie klawiatury może okazać się użycie żółtych karteczek samoprzylepnych. Ich lepką część wsuwa się między klawisze, dzięki czemu brud przykleja się do nich. Metoda ta może pochłonąć sporo czasu, ale z braku innych rozwiązań jak najbardziej może okazać się pomocna. W całkiem podobny sposób,jednak nieco szybciej, możemy przeprowadzić czyszczenie klawiatury za pomocą taśmy. Można użyć dwustronnego kawałka o odpowiedniej długości, dzięki czemu za jednym razem wyciągniemy brud zza dziesięciu nie dwóch czy trzech klawiszy jak to się odbywa w przypadku żółtych samoprzylepnych karteczek. Kolejnym sposobem, który zainteresuje oszczędne osoby jest wydmuchiwanie kurzu i drobin z klawiatury za pomocą suszarki. Przy stosowaniu tego rozwiązania należy uważać, żeby nadmiernie nie przegrzać klawiatury w wypadku, kiedy suszarka generuje gorący strumień powietrza. Bezpieczniej będzie użyć strumienia zimnego, jeśli jest taka możliwość.
Rozwiązaniem, o którym należy pamiętać i które należy praktykować, nawet pomimo częstego czyszczenia klawiatury za pomocą wyżej wspomnianych sposobów, jest rozkręcenie klawiatury. Nie każdy może oczyścić klawisze w ten sposób, dlatego warto w tym celu oddać komputer do serwisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here