Zadbana srebrna biżuteria

0
1789
Zadbana srebrna biżuteria

Większość kobiet, oraz mężczyzn uważa biżuterię za nieodłączny element codziennych stylizacji.
Trudno się nie zgodzić z tą opinią, widząc jak często dodatki w postaci odpowiednio dobranego łańcuszka, bransoletki czy kolczyków potrafią dodać uroku nawet codziennym ubraniom.
Rodzaj biżuterii jest kwestią indywidualną, niektórzy uwielbiają złotą biżuterię, inni gustują w srebrnych ozdobach.
Biżuteria sztuczna, również posiada znaczne grono sympatyków.
Niezależnie jednak, jaki rodzaj biżuterii jest najbliższy naszemu sercu, warto pamiętać o jej odpowiednim czyszczeniu, aby zachować piękno i blask ozdoby na długie lata.
Większość z nas, posiada w swojej biżuteryjnej kolekcji wyroby ze srebra. Nieodpowiednio przechowywane, mają tendencję do nieestetycznego czernienia.
Jeśli zauważymy, że nasza biżuteria odbiega znacznie wyglądem, od tego w jakim ją zakupiliśmy, czas zacząć działać najlepiej natychmiast.
Sposobów czyszczenia srebra jest całkiem sporo, warto bliżej poznać każdy z nich i wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.
Wiedza czym wyczyścić srebrny łańcuszek, kolczyki czy bransoletki przyda się niejeden raz.
Biżuterie srebrną możemy oddać do jubilera, w celach profesjonalnego jej oczyszczenia, oraz wypolerowania. Wiąże się to jednak z poniesieniem dodatkowych kosztów, oraz wizytą w zakładzie jubilerskim.
Kolejnym sposobem, czyszczenia srebra jest zakup odpowiednich past, które bez większych problemów przywrócą naszej biżuterii dawny wygląd. Jednak również i w tym przypadku musimy zainwestować dodatkowe pieniądze.
Warto mieć jednak świadomość, że istnieje wiele domowych sposobów, które wyczyszczą srebrną biżuterię z takim samym skutkiem, jak środki profesjonalne.
Polecanym i skutecznym domowym sposobem na czyszczenie biżuterii srebrnej, jest czyszczenie jej za pomocą pasty do zębów.
Któż z nas nie ma jej w domu? Niewielką ilość pasty nałóżmy na bawełnianą szmatkę i delikatnie pocierajmy nią swoje ozdoby, aż do uzyskania oczekiwanych efektów.
Zwróćmy jednak uwagę, aby pasta której użyjemy nie zawierała żadnych ściernych substancji, czy też granulek mających na celu wybielenie zębów. Mogą one zarysować nasze kosztowności.
W czyszczeniu srebrnych łańcuszków, sprawdza się również przygotowanie im kąpieli z dodatkiem soli oraz folii aluminiowej. Przygotujmy niewielkie naczynie z dnem wyłożonym folią aluminiową, połóżmy na nim nasze łańcuszki i zalejmy gorącą wodą z dodatkiem soli. Woda bez problemu dotrze wewnątrz splotu łańcuszka i z większą precyzją, niż pasta do zębów doczyści wszelkie jego zakamarki.
Wiele osób poleca również, metodę czyszczenia srebra polegającą na przygotowaniu roztworu z połowy szklanki octu, oraz dwóch łyżeczek sody oczyszczonej. W takim roztworze zanurzamy biżuterię, a potem dokładnie ją osuszamy i polerujemy miękką szmatką.
Aby nie dopuszczać do niekorzystnych zmian na naszej srebrnej biżuterii, wystarczy swoje skarby przechowywać w ciemnych i szczelnych szkatułkach.
Tak przechowywane bez dostępu wilgoci i powietrza, będą przez długi czas wyglądały jak tuż po zakupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here