Na co zwrócić uwagę, wybierając stolik do manicure?

0
621
Na co zwrócić uwagę, wybierając stolik do manicure

Podstawą wyposażenia każdego salonu manicure są oczywiście stoliki do manicure, przy których klientki mogą się rozsiąść, by następnie oddać się w ręce profesjonalnych stylistek. Jakościowy i wygodny stolik pozwoli szybciej wykonywać piękne paznokcie. Może on nawet skrócić czas trwania pracy o połowę!

Dopasowanie do przeznaczenia

Każda stylistka paznokci z biegiem czasu wyrabia swój indywidualny styl robienia paznokci. Pracuje w określonym trybie i w konkretny sposób, dlatego też nawet taki stolik do manicure musi wybrać pod siebie. Pierwszym krokiem powinno być tutaj ustalenie jego poszczególnych parametrów – przede wszystkim wysokości, ale też szerokości i długości.

Ten idealny stolik o idealnych wymiarach najlepiej sobie po prostu wyobrazić, tak jak gdyby miało się go ustawionego tuż przed sobą, by następnie móc zmierzyć tą wizualizację i wiedzieć dzięki temu, czego tak właściwie się szuka.

Dbałość o funkcjonalność

Stoliki różnią się od siebie wieloma parametrami i cechami, ale bez względu na to, jaki jest ich rodzaj, zawsze powinny być wyposażone w dodatkowy pochłaniacz. Jest on kluczowym elementem i dla stylistyki, i dla jej klientek. Stolik z pochłaniaczem okaże się szczególnie użyteczny w trakcie frezowania, czyli podczas ścierania bądź polerowania płytki paznokcia.

Pyłek unoszący się znad stolika może być naprawdę uporczywy dla nozdrzy, a jeśli będzie go dużo, najprawdopodobniej zacznie się osadzać na sprzęcie i różnych innych elementach wyposażenia salonu, obniżając ich higieniczność. Stoliki do manicure z pochłaniaczem zapobiegają takim sytuacjom. Po prostu do nich nie dopuszczają, ponieważ na bieżąco usuwają pyłek powstający w trakcie robienia paznokci.

Wytrzymałość priorytetem

Stolik do manicure będzie mieć częsty kontakt z lakierami, amoniakiem i różnymi innymi preparatami wypełnionymi agresywnymi związkami chemicznymi. Z tego względu musi być on odporny na ich działanie. Nie może nagle zniszczyć się pod wpływem drobnej wpadki, czyli np. w przypadku gdy stylistce zdarzy się wylać trochę lakieru bezpośrednio na blat.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy powierzchnia, jaką został pokryty stolik do manicure, jest pyłoszczelna. Ta cecha zadecyduje o jej wyższej praktyczności.

Stoliki do manicure dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here