Propozycje makijażu dziennego

0
1509
makijaż
fot.: pexels.com

Makijaż jest istotnym elementem wyglądu wielu kobiet. Niestety, wiele z nich nie wie, jak prawidłowo wykonywać makijaż na dzień. O czym należy pamiętać i jak się malować? Poniżej mała instrukcja.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-wykonac-naturalny-dzienny-makijaz/

Najpierw pielęgnacja

W makijażu dziennym istotne jest to, aby ukrył on niedoskonałości, za to ukazał walory urody. Jest to makijaż przeznaczony na takie okazje jak np. wyjście do szkoły lub do pracy.

Zanim jednak przystąpi się do malowania twarzy, warto zadbać o kondycję skóry. W tym celu, bardzo istotne będzie wcześniejsze wykonanie peelingu lub zastosowanie toniku do twarzy. Potem, należy nałożyć krem nawilżający i odczekać, aż maksymalnie się wchłonie. Ostatnim krokiem jest przygotowanie twarzy na nałożenie makijażu – dobrze jest więc nałożyć serum lub bazę matującą.

Makijaż na dzień krok po kroku

Aby wykonać najprostszy i najszybszy makijaż na dzień, wystarczy tylko kilka produktów kosmetycznych. Pierwszym krokiem jest nałożenie podkładu, który będzie dopasowany do odcienia skóry. Powinien się on stapiać z naszą karnacją i być praktycznie niezauważalnym. Następnie, warto nałożyć korektor w miejscach, które wymagają zatuszowania. Chodzi o fragmenty twarzy, gdzie widoczne są np. krostki czy zasinienia.

Po tym, jak ukryje się już niedoskonałości, dobrze jest utrwalić makijaż. Przydatny do tego będzie puder niwelujący błyszczenie. Najlepiej w tym celu sprawdzi się puder transparentny, który nie jest ani za jasny ani za ciemny. Kolejnym krokiem jest wykonanie konturowania twarzy, który dzięki połączeniu jasnych i ciemnych odcieni, pozwoli uzyskać świeży i promienny wygląd.

Nie można zapomnieć także o makijażu brwi, który nada im odpowiedniej formy i koloru. Na końcu, wystarczy nałożyć cień do powiek, narysować kreskę na powiece oraz podkręcić brwi tuszem. Ostatnim krokiem jest delikatne pomalowanie ust. W zależności od preferencji, można do tego użyć błyszczyka lub ulubionej pomadki.

Przeczytaj też: http://www.opeus.pl/jak-podkreslic-usta-kredka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here