Gładka skóra w strefie bikini

0
1879
Gładka skóra w strefie bikini

Usuwanie owłosienia z określonych miejsc nie jest już praktycznie kwestią wyboru. W opinii wielu osób łączy się to z kwestią higieny, toteż jeśli chce się być zadbaną osobą i wyglądać atrakcyjnie, nie można straszyć owłosieniem w niektórych miejscach. Kobiety oczywiście mają tych miejsc więcej, ale obecnie już coraz więcej panów decyduje się także depilować włoski pod pachami, a nawet w miejscach intymnych, wiedząc, że podoba się to kobietom. Jednak w przypadku obu płci depilacja intymna sprawia sporo problemów, gdyż włosy w tych miejscach zwykle są mocne i grube, a skóra delikatna i wrażliwa na podrażnienia.
Najszybszym sposobem na usuwanie włosków także w tych okolicach jest oczywiście golenie. Jednak trzeba pamiętać, że stosowanie maszynki często skutkuje pojawianiem się na skórze krostek oraz swędzeniem i zaczerwienieniem. By tego uniknąć, trzeba wiedzieć, czym golić miejsca intymne. Na pewno odpada stępiona maszynka, gdyż doprowadzi to tylko do podrażnień, a nawet do skaleczeń, gdyż tępe ostrze trzeba będzie mocno przyciskać do skóry. Maszynka musi być więc nowa, a skóra musi zostać pokryta żelem czy pianką, które zmiękczą włoski i zapewnią odpowiedni poślizg. Warto też naciągać skórę, by dotrzeć do wszystkich zakamarków, a jednocześnie uniknąć skaleczenia.
Golenie jednak ma to do siebie, że nie daje efektu na długo. Włoski mogą odrastać już na drugi dzień, dlatego jeśli ktoś chce cieszyć się efektem gładkiej skóry na dłuższy czas, musi sięgnąć po bardziej radykalne metody usuwania owłosienia. Może to być pasta cukrowa, wosk na ciepło lub zimno czy depilator. W wersji de luxe świetnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która jest coraz powszechniejsza, ma więc coraz niższą cenę. Jednak inne metody też dają dobre skutki, z tym, że nieraz trzeba trochę pocierpieć. Jeśli ktoś nie potrafi zadawać sobie bólu sam albo nie umie wydepilować się dokładnie, świetnym pomysłem będzie odwiedzenie kosmetyczki. Obecnie już można depilować miejsca intymne w każdym wariancie, wykonując bikini klasyczne, głębokie lub brazylijskie. Kosmetyczka podejdzie do tej kwestii fachowo, wykonując depilację szybko i możliwie bezboleśnie, można więc będzie cieszyć się idealnie gładką i delikatną skórą bez wielkiego wysiłku.
Decydując się jednak na usuwanie włosów z tych miejsc wraz z cebulkami, trzeba pamiętać o przykrym i częstym skutku ubocznym, jakim jest wrastanie włosków. Kiedy są one słabe, nie mogą przebić się przez skórę i rosną pod nią, co daje nieestetyczny efekt widocznych czarnych kropek, którym często towarzyszą krostki. By tego uniknąć, trzeba stosować peeling gdy używa się wosku czy depilatora. Sprawi to, że skóra będzie cieńsza, a więc odrastającym włoskom łatwiej będzie się przez nie przebić. W przypadku golenia zaś problemem może być podrażnienie, któremu nierzadko również towarzyszą krostki. W takich przypadkach warto zdezynfekować skórę po goleniu, a także zastosować preparat łagodzący, na przykład krem kojący podrażnienia. Po takich staraniach skóra będzie gładka i piękna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here