Jak wybrać szklane drzwi do biura?

0
650
Jak wybrać szklane drzwi do biura

Drzwi szklane biurowe na pewno wyróżnią się nowoczesnym designem, przestronnością i zdolnością do nieprzytłaczania, a wręcz do powiększania otoczenia, w jakim się znajdą. Tylko jak je wybrać? W pierwszej kolejności wypadałoby ustalić ich ogólną konstrukcję. Nawet pod tym względem drzwi szklane są mocno zróżnicowane. Co zatem jest do wyboru?

Drzwi wahadłowe

Akurat dla tego rodzaju konstrukcji szkło rzadko kiedy jest materiałem wykonawczym, co nie znaczy, że nie może się nim stać. Drzwi wahadłowe są drzwiami wewnątrzlokalowymi. W chwili obecnej jedynym miejscem ich przeznaczenia są lokale gastronomiczne.

Jak sama nazwa pokazuje, drzwi wahadłowe otwierają się wahadłowo – wystarczy je popchnąć, dzięki czemu można je otworzyć bez użycia dłoni czy klamek. Cechuje je wysoka funkcjonalność, będąca ich najważniejszą cechą.

Drzwi przyzamkowe

Najpopularniejsza odmiana drzwi, przeważnie stosowana po prostu w domach i mieszkaniach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zastosować ją także w biurze. Takie drzwi będą jednak pasować raczej do mniejszych lokali, należących do mniejszych, maksymalnie kilkuosobowych firm.

Z drzwiami przyzamkowymi często można się te spotkać w większych biurowcach, w których swoje siedziby posiadają jednocześnie różne mniejsze firmy, wynajmujące w budynkach pojedyncze lokale.

Drzwi bez futryny

Ten typ drzwi szklanych biurowych bazuje na tradycyjnej konstrukcji, na konstrukcji drzwi przyzamkowych, ale różni się od niej brakiem futryn. Jedna prosta zmiana doprowadza do niesamowitego efektu. Drzwi bez futryny wtapiają się w ścianę i wyglądają tak, jak gdyby… wcale ich nie było!

Są wręcz niewidoczne. Z dalszej odległości naprawdę trudno je zauważyć. Drzwi szklane biurowe bez futryny są nowoczesną propozycją dla nowatorskich biur oraz dla tych mniejszych pomieszczeń, w których drzwi tradycyjne mogłyby okazać się zbyt przytłaczające.

Drzwi przesuwne

Umieszczane na specjalnych prowadnicach otwierane są w taki sposób, że nie wymagają uchylania, dzięki czemu potrafią zmieścić się tam, gdzie tradycyjnych drzwi nie dałoby się swobodnie otworzyć bądź zamknąć.

Przesuwnym drzwiom szklanym biurowym nie da się odmówić designerskiego charakteru. One zawsze robią wrażenie. Cechuje je nowoczesny wizerunek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here