Jedzenie uzupełniające dla kotów, które sprawi, że będą zadowolone

0
821
Jedzenie uzupełniające dla kotów

Każdy z nas lubi od czasu do czasu sięgnąć po smakołyki. Zwierzęta pod tym względem wcale się od nas nie różnią i również chętnie je podjadają. Na szczęście w ich przypadku wiele smakołyków może iść w parze ze zdrowym odżywianiem, gdyż producenci starają się, aby nie tylko były dobre, ale również zapewniały wiele wartości odżywczych. Jak to jest w przypadku kotów?

Kot to mięsożerca

Pierwsza i najważniejsza zasada dotycząca karmienia kotów mówi, że kot to mięsożerca. Powinien zatem dostawać pokarm dostosowany do swoich potrzeb, czyli mięsny. A to z kolei oznacza, że jeśli nie chcemy wykorzystywać diety BARF, powinniśmy przynajmniej sięgnąć po odpowiednio zbilansowane puszki z mięsnym daniem.

Wybierając jedzenie dla kota, należy zawsze korzystać z puszek. Odznaczają się odpowiednią wilgotnością, która dostarcza kotu wodę, tak niezbędną dla jego całego organizmu i nerek. Wiele zwierząt rzadko – stanowczo zbyt rzadko – popija wodę z miseczki czy fontanny, dlatego “przemycanie” jej w jedzeniu jest dla nich najzdrowszym rozwiązaniem. Dzięki takiemu zabiegowi znacznie dłużej pozostaną zdrowe.

Co więcej, wybierając puszki dla kota, należy sięgnąć po te, które odznaczają się wysoką jakością i są przygotowane zgodnie z naturalnymi potrzebami kotów. Nie powinny widnieć w ich składzie żadne |zapychacze”, takie jak ziemniaki, soja, zboża czy inne produkty roślinne. Najlepsze będą te puszki, w których znajduje się duża zawartość mięsa i pełnowartościowego białka zwierzęcego. Na drugim miejscu powinny znaleźć się podroby i odrobina tłuszczu zwierzęcego. Węglowodany powinny być w kociej diecie zminimalizowane. Do tego warto zadbać o to, aby w codziennym pokarmie znalazła się odpowiednia ilość witamin i minerałów.

Witaminy i minerały z pokarmu uzupełniającego

Nawet najlepiej przygotowana karma podstawowa może czasem być niewystarczająca. Dlatego, aby jak najlepiej zadbać o naszego pupila, warto sięgnąć także po karmę dodatkową, która najczęściej ma postać małych przysmaków. To właśnie w niej często znajdują się tak potrzebne naszym pupilom witaminy i minerały – dzięki temu działa jak zdrowy suplement, który uzupełnia ewentualne niedobory i gwarantuje, iż kot będzie cieszył się dobrym zdrowiem, wysoką aktywnością i pięknym, lśniącym, miękkim futerkiem.

Co więcej, przysmaki dla kota mogą przyczynić się także do lepszej kondycji jego zębów, gdyż ich naturalnie szorstka powierzchnia i konieczność chrupania pomagają w oczyszczaniu kocich ząbków z kamienia.

Przysmak jako zabawka

O kocich przysmakach warto pomyśleć także jak o kocich zabawkach. Nasi czworonożni przyjaciele uwielbiają polowania i bieganie za ofiarami, a mały przysmak świetnie sprawdza się w tym celu. Wystarczy rzucić poduszeczkę, aby kotek za nią pobiegł – taka zabawa zapewni mu ruch, rozrywkę, a na koniec smakowitą i zdrową przekąskę, co na pewno ucieszy go jeszcze bardziej, niż tradycyjny sposób karmienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here