Jakie kwiaty ogrodowe są łatwe w uprawie?

0
2118
Jakie kwiaty ogrodowe są łatwe w uprawie

Często można spotkać się z powszechnym przekonaniem, że jeżeli chcemy osiągnąć coś wielkiego, musimy ciężko na to pracować, lub „piękno wymaga ofiar”. O ile w wielu sferach życia to bez wątpienia prawda, nie zawsze sprawdza się w ogrodnictwie. Mamy dobrą wiadomość, ponieważ wybierając odpowiednie rośliny, można upiększyć swój ogród, nie poświęcając na to całości wolnego czasu. Zobaczmy, jakie gatunki nasion są najłatwiejsze w uprawie i jak wykorzystać je w swoim ogrodzie.

Które gatunki roślin są najłatwiejsze w uprawie?

Zacznijmy od Aksamitek, czyli wesołych pomarańczowych i żółtych kwiatów, które nie mają zbyt dużych wymagań w kwestii warunków atmosferycznych i gleby. Jedynym elementem, który powinien być spełniony, aby aksamitki rosły w odpowiedni sposób, jest nasłonecznienie. Można je posadzić w kępce na trawniku, w wąskiej rabatce wzdłuż ścieżki lub zwiesić na ścianie – ważne, aby przez większość czasu miejsce było nasłonecznione. Innym gatunkiem roślin, który z kolei idealnie sprawdzi się w nieco zacienionym fragmencie ogrodu, jest Nasturcja – roślina, która uwielbia swobodę. Z reguły rośnie bardzo szybko, dlatego powinno się ją sadzić w pojemniku lub doniczce. Żółte, pomarańczowe albo czerwone kwiaty zdobią gród od czerwca do września. Innymi mało wymagającymi roślinami są Bratki, które rosną zarówno w słońcu, jak i w cieniu.

rośliny

Niegietek, czyli roślina występująca w żółtej i pomarańczowej odmianie, rośnie od lipca do końca października i potrzebuje do tego jedynie nieco wilgoci i dobrego nasłonecznienia. Świetnie nadadzą się do ogrodu osoby, która z góry wie, że nie będzie mogła poświecić dużo czasu swoim roślinom, ponieważ Niegietek po rozsianiu właściwie rośnie sam. Pozostając w temacie roślin z małymi wymaganiami, nie można zapomnieć o Piwonii, która może rosnąć w jednym miejscu nawet kilkanaście lat. W zależności od odmiany Piwonia może mieć białą, czerwoną, różową lub żółtą barwę, a jej kwiaty tworzą piękne bukiety. Jeszcze jedną ciekawą rośliny, która może rosnąć bez większej ingerencji ogrodnika, jest Wilec. Powstają z niego dekoracyjne, estetyczne kielichowe kwiaty, które doskonale zdobią ściany domu. Sadzonki i nasiona warto na początku szukać w sklepie internetowym. Zachęcamy przy tym do przyjrzenia się ofercie sklepu Gardenowo, w którym każdego roku możemy znaleźć ciekawe promocje i oferty specjalne.

Niepopularne rośliny, które łatwo uprawiać w swoim ogrodzie

Wspomniane przez nas rośliny są prawdopodobnie znane większości ogrodników, którzy od kilku lat zajmują się swoim ogrodem. Przejdźmy jednak do roślin, które są znacznie mniej popularne, a szkoda, ponieważ również stosunkowo małym wysiłkiem można sprawić, że świetnie wkomponują się w otoczeniu naszego domu. Zacznijmy od Bodziszka (Geranium), czyli bardzo ładnej, dostępnej w wielu odmianach rośliny. Ciekawą opcją jest także Aster amerykański (Aster novae-angliae), który w odróżnieniu od innych odmian astrów, nie potrzebuje szczególnych warunków atmosferycznych. Jeżeli chcemy znaleźć jeszcze prostszą w uprawie roślinę, zwracamy uwagę na Bluszcz (Hederahelix), czyli roślinę, dla której nie istnieją nieodpowiednie miejsca do wzrostu. Może pokrywać pnie drzew, altanki oraz fasady domu i nie potrzebuje przy tym wyjątkowej ilości światła słonecznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here