Klinika flebologii – miejsce, w którym leczy się schorzenia żylne

0
1000
Klinika flebologii

Badania przerażają. Okazuje się bowiem, że w naszym kraju aż 40 procent mężczyzn oraz 30 procent kobiet cierpi na różne problemy i choroby związane z żyłami. Na szczęście jest wiele placówek, gdzie lekarz od żylaków pomoże takim osobom. Bardzo nowoczesna klinika flebologii znajduje się m.in. w Warszawie. Co dokładnie robi tam flebolog? Jakie ogólnie zabiegi zaproponowane są pacjentom? Sprawdźmy.

Co to jest flebologia?

Zanim jednak przejdziemy do najważniejszych kwestii, najpierw wyjaśnimy, skąd wzięła się nazwa flebologia. Otóż jej źródła należy szukać w języku greckim. Słowo „phlebos” oznacza bowiem żyłę, z kolei „logos”naukę. To bardzo ważna i prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Dzisiaj dysponująca nowoczesnymi i skutecznymi rozwiązaniami, pozwalającymi w pełni wyleczyć choroby, takie jak: zakrzepica czy widoczne żylaki. Nie tylko w Polsce są to powszechne problemy. Jak pokazują badania, także w innych krajach cywilizowanych ludzie muszą korzystać z pomocy specjalisty. Klinika flebologii powstała, aby wyciągać przyjacielską dłoń również do osób w średnim wieku. Tacy ludzie niestety także z powodu stresu, siedzącej pracy i niewłaściwej diety cierpią na schorzenia związane z żyłami.

Flebolog Warszawa – metody leczenia

Lekarz od żylaków pracujący w placówce w Warszawie albo w innych podobnych przychodniach sprawi, że zniknie złe samopoczucie. Kobiety oraz mężczyźni borykający się z problemami żylnymi skorzystają z ciekawych sposobów leczenia i będą cieszyć się estetycznym wyglądem nóg oraz zdrowiem. Jeżeli chodzi o specjalistów nazywanych określeniem: flebolog Warszawa jest miastem, gdzie przyjmuje wielu takich, doświadczonych medyków. Każdy, kto zauważy u siebie kilka objawów, będzie musiał zgłosić się do flebologa. Pierwszym sygnałem będzie chociażby uczucie ciężkości w nogach, wieczorna opuchlizna stóp oraz niebieskie „pajączki”.

Jeśli w miarę szybko pacjent uda się do kliniki flebologii, to lekarz od żylaków powstrzyma nieodwracalne uszkodzenia naczyń krwionośnych, a nawet zator płucny. Najpierw wyślę daną osobę na obrazowe badanie tętnic – tzw. USG Dopplera. Chodzi o to, aby wykryć niepokojące zmiany we wczesnym stadium. Wtedy możliwe jest dobranie odpowiednich metod leczenia. Co do nich należy? Mowa szczególnie o zabiegach fizjoterapeutycznych połączonych z pewnymi lekami. Najczęściej flebolog zastosuje technikę laserową, ultradźwięki, drenaż limfatyczny oraz echoterapię. Czasem wystarczy jednak mało inwazyjna mikroskleroterapia czy klasyczna metoda chirurgii krótkoterminowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here