Mądra inwestycja kluczem do wyników – nowoczesny sprzęt stomatologiczny

0
89
Sprzęt i akcesoria dentystyczne

Prowadząc dobrze prosperującą praktykę implantologiczną, należy pamiętać, że jest to bardziej nauka niż sztuka. Aby zachować integralność pracy i zdrowie jamy ustnej pacjenta przez długie lata, proces musi być jeszcze bardziej precyzyjny niż efekt końcowy, a do tego niezbędne są dedykowane  narzędzia stomatologiczne i kompletne wyposażenie.

Prowadzona chirurgia implantologiczna z rygorystycznym cyfrowym przebiegiem pracy jest kluczem do optymalnych wyników

Takie podejście wymaga cyfrowych strategii planowania implantów, które są obecnie łatwo dostępne dzięki najnowocześniejszej technologii obrazowania 3D. Zaledwie kilka lat temu obrazowanie 3D wydawało się zbyt zaawansowane, aby kiedykolwiek mogło stać się standardowym wyposażeniem – z punktu widzenia kosztów było to również daleko poza zasięgiem większości praktyk w całym kraju. To już nie jest prawdą. Dzisiaj jest niemal tak samo dostępne jak Optibond i inne produkty na wyposażeniu gabinetów stomatologicznych.

Dodatkowe informacje: https://e-store.koldental.com.pl/

Bądź przygotowany na nowości w swojej praktyce

Właściwa część procedury dotycząca implantacji powinna zająć około pięciu minut, chociaż jest zakodowana jako godzina siedzenia. Dzieje się tak, jeśli kroki prowadzące do tego rezultatu zostaną określone przy użyciu całej dostępnej technologii — zarówno niezwykle zaawansowanego 3D, jak i znanego, niezawodnego 2D, które się uzupełniają. Pomocny może się okazać Filtek i tym podobne kompozyty.

Pierwszym krokiem jest umówienie się na konsultację z pacjentem, podczas której wykonane zostanie zdjęcie oraz USG wewnątrzustne. Komponent powinien zostać zakodowany w celu przechwycenia i interpretacji, aby upewnić się, że uwzględniono wszystkie zasady. Konsultacja z pacjentem zwykle trwa około 30 minut.

Gwarantowane i spójne wyniki są warte inwestycji

Inwestycja w pełen zestaw zaawansowanego sprzętu jest idealna do wdrożenia cyfrowego przepływu pracy z implantami, ale nie zawsze konieczne jest posiadanie tego wszystkiego. Znajomość laboratoriów lub innych lekarzy, do których pacjenci mogą się udać w okolicy, może być równie dobra, chociaż mniej efektywna niż posiadanie sprzętu pod własnym dachem i zawsze pod ręką.

Choć sprzęt jest drogi, zwrot z inwestycji w sprzęt jest niekwestionowany. Możliwość stworzenia konkretnego planu dla każdej procedury w gabinecie –  bez względu na to, czy jest to Riva czy 3D właśnie – pozwala dokładnie obliczyć, ile czasu i materiałów potrzeba na fotelu, aby zmaksymalizować zwrot z tego, co włożysz w swoją praktykę. Takie podejście zdecydowanie ma sens.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here