Kryteria wyboru kancelarii prawnej dawniej i dziś

0
603
Kryteria wyboru kancelarii prawnej dawniej i dziś

Bez względu na to, z jaką sprawą sądową mamy do czynienia, powinniśmy pamiętać o tym, że nie musimy korzystać z pomocy przedstawiciela. Reprezentowanie samego siebie z pewnością ogranicza wydatki, może jednak nieść za sobą poważne konsekwencje. Zwykle lepszą opcją jest więc wybór dobrego prawnika. Jak go zatem znaleźć?

Opinia i renoma mają znaczenie

Współcześnie trudno już o branżę, która mogłaby ignorować opinię klientów na temat firm działających w niej. Nic więc dziwnego, że kancelaria prawna również kładzie duży nacisk na to, aby opinie na jej temat były jak najlepsze. Jeszcze kilkanaście lat temu gwarantem renomy było wieloletnie doświadczenie, dziś jednak osoby chcące szukać wsparcia prawnika oczekują czegoś więcej. Mają świadomość tego, że prestiż adwokata i radcy prawnego nie bazuje wyłącznie na jego dawnych dokonaniach. Liczy się to, co dzieje się teraz, opinie osób, które korzystały już z usług konkretnej kancelarii prawnej mają więc kluczowe znaczenie.Co również warte podkreślenia, klienci oceniają nie tylko skuteczność prawnika, choć mogłoby się wydawać, że to na tej podstawie dobra kancelaria prawna wyróżnia się na tle innych podmiotów. Duże znaczenie mają dla nich także cechy osobowe prawnika takie, jak choćby empatia i umiejętność przekazywania wiedzy w zrozumiały sposób. Postępowanie przed sądem samo w sobie jest stresujące. Nikt nie chce więc podnosić napięcia poprzez kontakt z prawnikiem, który sprawia wrażenie osoby niezainteresowanej swoim klientem.

Czy dobry prawnik może być tani?

Znakiem współczesności jest również to, że kancelaria prawna nie jest już oceniana wyłącznie przez pryzmat ceny świadczonych przez siebie usług. Czymś oczywistym jest to, że klienci wolą płacić mniej niż więcej. Nie oznacza to jednak, że będą dziś wybierać konkretną kancelarię tylko dlatego, że jej usługi są tańsze od tych, jakie oferuje konkurencja.Zmiana stosunku do kosztu porady prawnej wynika przede wszystkim ze zmian dokonujących się w mentalności wielu osób. Coraz więcej uwagi poświęca się dziś temu, jak duże znaczenie mają unikatowe umiejętności. Potencjalni klienci kancelarii prawnej sami nie dają z siebie wszystkiego, gdy nie są dobrze opłacani. Łatwiej jest im więc zaakceptować to, że prawnicy mogą mieć podobne podejście do swoich obowiązków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here