Co warto wiedzieć na temat koloryzacji włosów?

0
2033
Co warto wiedzieć na temat koloryzacji włosów?

Polki rzadko są zadowolone ze swego naturalnego koloru włosów. Kobiety w tej szerokości geograficznej zwykle mają mało wyrazisty naturalny odcień, który określa się jako „myszowaty”, który w dodatku może płowieć na słońcu, a zimą ciemnieć. Jeszcze więcej problemów mają osoby, które zauważają u siebie siwe włosy, a to nie dotyczy tylko zdecydowanie dojrzałych osób – czasem zdarza się to dużo wcześniej. Nic więc dziwnego, że farbowanie włosów jest niezwykle popularne. Decydują się na to zarówno kobiety starsze, które chcą ukryć siwe włosy, jak i nawet bardzo młode dziewczęta, chcące dodać sobie urody oraz pochwalić się modnym kolorem włosów.
Wiele pań przy tym, chcąc zaoszczędzić, a także z wielu innych powodów, decyduje się na samodzielne farbowanie. Może się wydawać, że nie jest to żaden problem, gdyż w sklepach znaleźć można bardzo duży wybór produktów do farbowania, a ich reklamy przekonują, że dają one fantastyczny efekt, a przy tym są zupełnie bezpieczne. Bywa z tym jednak różnie. Decydując się na samodzielną koloryzację, w najlepszym razie można uzyskać inny efekt kolorystyczny niż ten, jakiego się oczekiwało, a w najgorszym – poważnie zaszkodzić swoim włosom, łącznie z ich spaleniem. Narażają się na to zwłaszcza kobiety o słabych włosach, chcące radykalnej zmiany, a więc panie decydujące się na mocne rozjaśnienie pasm czy kobiety, które mają już na głowie trwałą. Można więc uznać, że dużo lepiej i bezpieczniej będzie farbować włosy u fryzjera, a przy tym efekt na pewno będzie lepszy.
Jeśli zaś chce się zaoszczędzić albo z jakiegoś innego powodu jednak wybiera się domową koloryzację, warto na pewno stawiać na bezpieczne metody. Różne farby mają różne składy, można więc wybrać mniej agresywne, zwłaszcza jeśli ma się słabe włosy, podatne na zniszczenia. Niezbędne jest też dbanie o włosy farbowane, przy czym pielęgnacja musi być szczególnie intensywna przed farbowaniem i po nim. Pozwoli to zachować pasma w dobrej kondycji i uniknąć ich łamania się oraz kruszenia. A co warto wybrać? Na pewno dobrym pomysłem będzie rozważenie koloryzacji trwałej czasową. Szampony czy szamponetki o wiele mniej niszczą włosy, nawet jeśli nakłada się je dość często, mogą być więc świetną alternatywą dla trwałej farby o silnym składzie. Dobrym wyborem będą też henny i farby ziołowe. Ważne jest też, by w każdym przypadku ściśle stosować się do wskazań producenta i na przykład nie przetrzymywać farby na włosach gdy chce się mocniejszego efektu.
Często też kobiety mają wątpliwości co do tego, czy myć włosy przed farbowaniem oraz czy można farbować włosy podczas okresu. Ta pierwsza kwestia powinna być wyjaśniona na opakowaniu. Zwykle farby nakłada się na nieumyte, a szamponetki i szampony – na umyte i mokre włosy. Jeśli zaś chodzi o miesiączkę, to nie ma żadnych przeciwwskazań. Chodzi tu jedynie o to, że w tym czasie włosy mogą mocniej się przetłuszczać, a więc farba może chwytać gorzej, ale w takim przypadku wystarczy umyć je przed farbowaniem. Czasami jednak warstewka tłuszczu chroni włosy przed zniszczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here