Czysty nosek noworodka

0
1856
Czysty nosek noworodka

Każda z mam każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby jej dziecko było zawsze czyste i zadbane, a warunki w których przebywa sprzyjały prawidłowemu rozwojowi maluszka.
Właściwa higiena dziecka, już od pierwszych chwil po narodzeniu jest bardzo istotną kwestią, mającą bezpośredni wpływ na zdrowie, oraz samopoczucie noworodka.
Już kompletując wyprawkę dla przyszłego potomstwa, należy zwrócić szczególną uwagę na produkty służące do mycia, oraz pielęgnacji brzdąca.
Wśród wielu kosmetyków, które spotkamy na sklepowych półkach, wybierajmy te których skład jest krótki, oraz jak najbardziej naturalny.
Skóra noworodka jest bardzo delikatna i skłonna do podrażnień, dlatego ze szczególną uwagą wybierajmy kosmetyki dla noworodka, aby nie narażać naskórka dziecka, na działanie szkodliwych substancji.
W trosce o właściwą pielęgnację maluszka, poza standardowymi kąpielami, warto również zadbać o higienę małych uszek, oraz o czyszczenie noska noworodka.
W pielęgnacji uszu, nie zaleca się stosowania patyczków higienicznych. W zupełności wystarczy nam gazik nasączony wodą, nawinięty na nasz palec. Z jego pomocą w delikatny sposób oczyścimy małżowinę uszu dziecka, jak i jego płatki.
Czyszczenie nosa noworodka, jest równie istotnym elementem pielęgnacji jak i codzienna kąpiel.
Dziecko w pierwszych miesiącach życia, oddycha głownie przez nosek, dlatego tak ważne jest, aby był on w dobrej kondycji, oraz zachowywał pełną drożność.
W wyprawce każdej z mam, powinny znaleźć się produkty, oraz akcesoria, które umożliwią nam oczyszczenie małego nosa.
Zadbajmy o to, aby zawsze mieć w domu sól fizjologiczną, roztwór soli morskiej dostosowany do wieku dziecka, aspirator umożliwiający szybkie odciągniecie wydzieliny. W tym celu możemy zakupić również standardową gruszkę do nosa, jednak aspirator jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.
Poza tymi akcesoriami, zaopatrzmy się również z gaziki, oraz płatki kosmetyczne dla noworodków.
Gdy nasz malec jest całkiem zdrów i jego nosek jest drożny, wystarczy każdego wieczora, wpuścić do każdego otworu nosowego po kropelce soli fizjologicznej i po chwili położyć dziecko na brzuszku. Zanieczyszczenia z noska, spłyną wraz z solą i usuniemy je bez problemu wacikiem kosmetycznym, bądź gazikami.
Sól fizjologiczną, możemy zastąpić roztworem soli morskiej. W większości aptek, bez najmniejszego problemu zakupimy sól morską w postaci sprayu. Dzięki takiemu sposobowi aplikacji, mamy szanse aby produkt dotarł głębiej no noska dziecka, a tym samym skuteczniej go oczyścił.
Dla zdrowego noworodka, taki sposób oczyszczania nosa raz dziennie, powinien być w zupełności wystarczający.
Jednak gdy nasza pociecha zmaga się z katarem, należy wykonywać te czynności kilka razy w ciągu dnia, za każdym razem usuwając nadmiar wydzieliny aspiratorem, bądź gruszką aby nie dopuścić do rozwoju poważniejszej infekcji.
Dbajmy o noski naszych dzieci, z największą uwagą.
Odgrywają one bowiem, bardzo ważną rolę w codziennym oddychaniu naszego malca. Nie tylko dbają o poziom nawilżenia wdychanego powietrza, ale i oczyszczają je, dlatego ważne aby były w dobrej kondycji każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here