Czyszczenie pralki

0
1977
Czyszczenie pralki

Przy sprzątaniu łazienki i różnych urządzeń domowych, często zapomina się o pralce. Warto wiedzieć, że czyszczenie pralki octem i sodą jest jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów. Ponieważ ocet i soda oczyszczona są produktami, które można dostać w każdym sklepie i są dość tanie. Natomiast środki specjalnie do tego przeznaczone są dosyć drogie.
Najpierw warto wyjąć szufladkę na proszek i dokładnie ją wyczyścić roztworem wody z octem i z sodą, najlepiej za pomocą miękkiej szczoteczki. Należy to zrobić dość dokładnie, gdyż zbiera się tam brud i kurz z prania oraz resztki proszku w połączeniu z wilgocią mogą spowodować pojawienie się pleśni. Można także wyjąć szufladkę na proszek z pralki i włożyć ją do roztworu wody z octem, dzięki czemu łatwiej będzie ją wyczyścić.
Czyszczenie pralki octem i sodą nie dość, że jest bardzo oszczędną opcją to jeszcze bardzo ekologiczną, ponieważ nie używa się przy tym żadnej chemicznej substancji, tylko naturalne, spożywcze środki. Gdy zaniedbamy naszą pralkę i nie będziemy jej czyścić, możemy mieć problemy z praniem. Nasze ciuchy mogą bardzo brzydko pachnieć i być nie do końca czyste. Konieczne jest także wyczyszczenie filtra w pralce z wszelkich włosów, czy innych brudów, gdyż może ona źle działać, gdy tego nie wykonamy.
Kolejno można puścić pranie bez ubrań, dodając tylko ocet i sodę do szufladki na proszek i nastawiając temperaturę 90 stopni Celsjusza. Wykonując taki cykl prania, wyczyścimy naszą pralkę z wszystkich zanieczyszczeń, pozostałości z ubrań, czy ewentualnej pleśni. Chronimy przy tym nasze środowisko, nie wprowadzając dodatkowo żadnych chemicznych związków, co jest ważne dla zwierząt i roślin zamieszkujących wszelkie wody. Zapobiegamy również ewentualnemu odkładaniu się kamienia w pralce, który to ocet potrafi doskonale usunąć, bez żadnego problemu. Dlatego czyszczenie pralki octem i sodą jest tak ważne, by nie zepsuła nam się zbyt szybko.
Metoda ta była już stosowana przez nasze mamy i babcie, dlatego warto kontynuować tą tradycję, gdyż jest ona naturalna. Ponadto taki sposób czyszczenia jest prawie bezproblemowy i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy raz w miesiącu wykonać taki zabieg i mamy pewność, że nasza pralka będzie dobrze wyczyszczona. Ponadto na pewno nie będzie problemu z pojawieniem się pleśni, tym samym nieciekawym zapachem. Cała operacja trwa około kilkanaście minut plus dodatkowo czas pustego prania, co nawet dla zabieganych osób nie będzie stanowiło żadnego problemu, gdyż można przy tym wykonywać inne czynności domowe.
Dla osób, które uważają ekologiczne sposoby sprzątania za dziwne lub niewykonalne, czyszczenie pralki octem i sodą może być małym krokiem do przekonania się, by zadbać o naszą planetę bardziej, niż to robimy codziennie. Dzięki temu wzrośnie nasza świadomość o ekologii i będziemy ciekawi innych metod, które również mogą okazać się wcale nie takie trudne. Przy okazji czyszczenia pralki, ocet i soda mogą posłużyć również do prania białych rzeczy, by przywrócić im dawną biel lub by usunąć upartą plamę, która nie chce zejść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here