Jak pić, żeby się dobrze czuć

0
1932
Jak pić, żeby się dobrze czuć

Wiedziesz spokojne i stateczne życie? Nie lubisz zatłoczonych miejsc i cenisz sobie zacisze domowego ogniska? Spełniasz się w czterech ścianach, uwielbiasz wygodny fotel, światło w kominku i dobrą lekturę przed snem? A może wręcz przeciwnie – jesteś duszą towarzystwa, a impreza to twoje drugie imię? Jeśli wybierasz drugi wariant, pewnie dobrze wiesz, co i jak. Nie potrzebujesz poradnika imprezowego. Jeśli jesteś jednak typem numer jeden, a przydarza ci się jakieś wyjście, pewnie nierzadko zastanawiałeś się, czym popijać wódkę podczas towarzyskich mitingów, co zjeść przed imprezą, by alkohol delikatnie wchodził i co zrobić, by jak najbardziej zminimalizować zagrożenie kacem dzień po. Pędzimy z pomocą.

Przede wszystkim ważny jest podkład przed ewentualnym piciem alkoholu. Warto zjeść wcześniej jakieś pożywne, syte i tłuste danie. Doskonale sprawdzi się gorący domowy rosół i na przykład żeberka czy karkówka na drugie danie. Im więcej tłuszczu przyjmiemy przed libacją, tym dłużej zachowamy trzeźwość podczas imprezy. Jeśli nie chcemy zbyt szybko odpaść z zabawy, nie powinniśmy wypijać wódki kieliszek za kieliszkiem. Warto wydłużyć nieco czas między jednym a drugim toastem i koniecznie pamiętać o przegryzaniu alkoholu jakimiś przystawkami. Bardzo dobrą metodą jest też popijanie co jakiś czas czystej wody mineralnej. Sprawia to, że kac następnego dnia jest mniej uciążliwy. Nie wolno zapominać o złotej zasadzie niemieszania różnych rodzajów alkoholi. Nie zapijajmy wódki szampanem, a whiskey winem. Zdecydujmy się najlepiej na jeden gatunek i jego trzymajmy się przez całą noc. Organizm niewątpliwie podziękuje nam za to. Zapomnijmy o spożywaniu drinków na napoju energetycznym. Redbull plus wódka to mieszanka wybuchowa (w negatywnych tego słowa znaczeniu). Popularnym sposobem jest popijanie alkoholu słodkimi napojami gazowanymi. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż dwutlenek węgla przyspiesza wchłanianie alkoholu. Lepszą metodą będzie przepicie wódki czystą wodą, wodą z cytryną lub w ostateczności sokiem cytrusowym lub porzeczkowym. Pamiętajmy jednak, by wybierać napoje o niskiej zawartości cukru. Zakończenie imprezy porządnym nawodnieniem organizmu sprawi, że następny dzień nie będzie aż tak ciężki i bolesny. Wypicie półtora litra czystej wody przed snem skutecznie niweluje oznaki kaca. Można też przyjąć porządną dawkę witaminy C. Dzień po warto sięgnąć po naturalny sok z pomidorów, który zawiera dużo potasu.

Mamy nadzieję, że nasz zabawowy poradnik rozświetlił nieco w głowach osobom, które imprezować nie lubią, ale czasem po prostu muszą, bo nie wypada nie przyjść na proszone przyjęcie. Czasami naprawdę warto porzucić na chwilę swoje bezpieczne i ciepłe gniazdo, wyjść do ludzi i spędzić z nimi trochę czasu. Wspólne rozmowy, tańce i śpiewy zbliżają współbiesiadników i sprawiają, że opuszczamy imprezę w dobrym humorze, z bagażem dobrych wspomnień w głowie i z nowymi, często bardzo ciekawymi, kontaktami. A jeśli jeszcze uda nam się nie doczekać kaca dzień po, zabawa naprawdę była udana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here