Okrycia kąpielowe dla niemowląt, jakie wybrać najlepiej?

0
2802
czym okryć niemowlaka po kąpieli?

Kąpiel niemowlaka, jest jedną z najważniejszych czynności wykonywanych w ciągu dnia. Okrycie kąpielowe dla niemowlaka, jest tak samo ważne jak stosowane kosmetyki. Każdy noworodek musi mieć swój osobisty ręcznik, którym będzie wycierany po każdej kąpieli. Noworodek nie może korzystać ze zwykłych ręczników, ponieważ są one zbyt twarde i za szorstkie dla jego delikatnej skóry.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okrycia kąpielowego dla niemowlaka?

Okrycie kąpielowe dla niemowląt, świetnie sprawdza się już podczas pierwszej kąpieli. Znakomicie otula dziecko i zabezpiecza je przed zmarznięciem. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rozmiar, okrycia kąpielowego powinien być na tyle duży, żeby bez większego trudu dziecko mogło być nim otulone.

Materiał, jest kluczowy. Okrycie kąpielowe najlepiej wybierać takie które jest wykonane z bawełny lub z bambusa. Okrycie wykonane właśnie z takiego materiału, gwarantuje odpowiednią chłonność przedmiotu. Dodatkowo takie okrycie również będzie szybko schło. Dodatkową zaletą bambusa są właściwości antybakteryjne.

Okrycia kąpielowe dla niemowlaka

Chłonność, za najbardziej chłonne okrycie kąpielowe uznaje się ręczniki wykonane z bambusa lub te wykonane z bawełny, ale tylko tej o wysokiej jakości. Unikajmy ręczników, które są wykonane ze sztucznych włókien.

Miękkość, okrycie kąpielowe musi być miłe i przyjemne w dotyku. Skóra niemowlaka jest bardzo wrażliwa oraz delikatna, dlatego jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia.

Jakość materiału, z którego wykonane jest okrycie kąpielowe. Taki ręcznik jest w stanie zagwarantować komfort podczas użytku, ale również decyduje ile dany przedmiot nam posłuży.

Wygoda użytkowania, kształt ręcznika powinien gwarantować łatwe i szybkie użytkowanie.

Estetyka, w przypadku noworodków, takie maluchy nie zwracają zbytnio uwagi na wygląd przedmiotów, z których korzystają. Natomiast starsze dzieci, wręcz przeciwnie. Dla nich ma znaczenie kolor, grafika, kształt. Okrycie kąpielowe ma być atrakcyjne dla dziecka.

Przeczytaj też: http://www.opeus.pl/nocniki-i-nakladki-dla-malego-dziecka-co-lepsze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here