Urządzamy przyjęcie weselne w stylu eko!

0
1557
Urządzamy przyjęcie weselne w stylu eko!

Przed nami znów piękny sezon ślubny, na który wiele osób czeka z utęsknieniem. Oczywiście trendy, także w kwestii urządzanie przyjęć ślubnych, zmieniają się z roku na rok i od kilku sezonów możemy zaobserwować większe zwracanie uwagi na aspekty ekologiczne. Oto kilka interesujących podpowiedzi w tej kwestii, które powinny spodobać się przyszłym nowożeńcom, którzy przywiązują uwagę do ekologicznego patrzenia na świat.

Choć urządzanie przyjęć weselnych w pięknych kurortach i salach jest kuszące, to coraz częściej młoda para wybiera przyjęcia w ogrodach. Oczywiście pogoda może być zmienna i jej nie da się przewidzieć, dlatego warto postarać się o odpowiednich rozmiarów namiot, w którym ustawimy stoły i przygotujemy podest do tańczenia. Imprezy w stylu boho organizowane na świeżym powietrzy cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku sezonów.

Warto również zrezygnować z plastikowych słomek do napojów i zamiast nich wybrać ekologiczne słomki z papieru lub makaronu! Jak doskonale wiemy dzieci kochają pić napoje przez słomkę. Biodegradowalne słomki papierowe są wytrzymałe i kolorowe, przez co nasi milusińscy będą oczywiście zachwyceni. Dorośli sączący ulubione drinki z parasolką także mogą wykorzystać do tego eko słomki papierowe, które później poddać można recyklingowi.

Kolejny ekologiczny aspekt ślubów to zrezygnowanie z tandetnych i plastikowych ozdób na stoły i zastąpienie ich naturalnymi materiałami i świeżymi kwiatami. Elegancki i nowoczesny stół ślubny przykryty powinien być naturalnym obrusem na przykład z koronki, a w szklanych wazonach czy słoikach stać powinny świeże, ogrodowe lub polne kwiaty. Natura wygląda pięknie i tworzy unikatowy charakter imprezy. Aby rozświetlić stoły wieczorową porą warto poustawiać na nich zwykłe, solidne białe świece, które po zmierzchu nadadzą piękny i ciepły odcień w namiocie. Postawmy również na świece sojowe, które nie kopcą! Dla bezpieczeństwa umieśćmy świece w zwykłych słojach przewiązanych jutowym sznurkiem, wszystko wtedy nabierze spójnego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here