Parlez-vous francais? Bien sur!

0
1952
Parlez-vous francais? Bien sur!

Kiedy decydujemy się na naukę języka obcego, na nasz wybór wpływ ma wiele czynników.
Bardzo często wybieramy konkretny język ze względu na naszą pracę – pracujemy z zagranicznym klientem, którego nie potrafimy zrozumieć lub znajomość konkretnego języka może pomóc nam wspiąć się po szczeblach kariery, otworzyć drogę awansu.
Nierzadko ludzie decydują się na kurs językowy ze względu na partnera, który jest obcokrajowcem.
Bywa też, że mówimy już w jednym lub dwóch językach obcych lecz nadal czujemy niedosyt. Chcemy nauczyć się języka, ponieważ pasjonuje nas nowa kultura, planujemy wakacje w kraju, w którym znajomość angielskiego nie wystarczy lub po prostu – lubimy się uczyć języków obcych i całkiem dobrze nam to wychodzi.
Póki co, szkoły językowe mają najwięcej kursantów uczących się języka angielskiego. To język, w którym jesteśmy w stanie porozumieć się niemal w każdym kraju. Większość firm i korporacji zatrudniających pracowników oczekuje od nich znajomości właśnie tego języka.
Co jednak jeśli zdecydujemy się na naukę innego języka?
Wiele osób marzy o wycieczce do Paryża, miasta zakochanych.
Wieża Eiffla, Katedra Notre-Dame czy Luwr, to tylko mała namiastka tego, co każdy chciałby zobaczyć odwiedzając stolicę Francji.
Przed wyjazdem warto jednak podszkolić odrobinę znajomość języka, którym posługują się tamtejsi mieszkańcy.
Wiele osób zapyta czy francuski jest trudny?
Nauka języka obcego nigdy nie jest prosta. Potrzeba wiele czasu, samozaparcia, a także ogromnej motywacji, aby sprawnie posługiwać się jakimkolwiek językiem obcym.
Jeśli to pierwszy obcy język, którego chcemy się nauczyć, nie mamy porównania, czy francuski jest trudny.
Prawdą jest, że to język, w którym można się zakochać. Brzmi fantastycznie, a francuskie piosenki puszczane w radiu są naprawdę wyjątkowe.
To także język wciąż średnio popularny, patrząc po ilości kursów oferowanych przez szkoły językowe, a zapotrzebowanie na niego z każdym rokiem rośnie.
Jak wyglądają początki nauki?
Charakterystyczne „r”, będące często powodem drwin u mieszkańców innych krajów, nie jest łatwe do nauczenia.
Wszystko jednak można wyćwiczyć!
Początki nauki mogą okazać się trudne. Francuski to bardzo specyficzny język – to co słyszymy, często zapisywane jest w sposób zupełnie odmienny. Francuzi nie czytają litery „h”, mimo iż ją zapisują.
Ich nawyk łączenia końcówki wyrazu z początkiem następnego sprawia, że początkujący kursanci przewracają oczami z niedowierzania.
Francuska gramatyka może i nie należy do najtrudniejszych, jednak posiada tryby, takie jak chociażby subjonctif, których nie sposób przetłumaczyć na język polski, co może powodować początkowe problemy z jego rozumieniem.
Nauka języka to długotrwały proces, który jednak może zakończyć się sukcesem, jeśli tylko będziemy systematycznie i regularnie poświęcać mu czas.
Nie ma większej satysfakcji, niż pierwsza – udana konwersacja z obcokrajowcem.
Język francuski to język dyplomacji, ale także język miłości.
Zatem pytanie czy francuski jest trudny nie jest właściwym.
Poprawne pytanie brzmi – czy warto się go uczyć?
Zdecydowanie tak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here