Prawdziwe Szczęście

0
1943
Prawdziwe Szczęście

Każdy z nas ma swoje marzenia, do spełnienia których dąży całe życie. Jedni chcą luksusowego auta, inni dobrze płatnej pracy. Kobiety marzą o nowej parze markowych szpilek, mężczyźni o ścigaczu.
Wszyscy jesteśmy różni, dlatego też mamy różne marzenia. Część z nich z wiekiem się zmienia, zaczynamy odkrywać, co w życiu jest tak naprawdę ważne.
Każdy z nas jednak, od czasu do czasu, zastanawia się czy pieniądze dają szczęście. Ci, którzy ich nie mają kalkulują w głowie co by zrobili, gdyby nagle wygrali na loterii lub kolekturze. Kupiliby mieszkanie, spłacili kredyt, wyjechali na zagraniczne wakacje lub rzucili pracę. Ilu ludzi, tyle pomysłów.
Jednak podobne myśli mają również osoby, którym pieniędzy nie brakuje. Okazuje się, że wysokie kwoty na kontach oszczędnościowych nie zawsze są gwarancją szczęścia.
Kto urodził się w bogatej rodzinie i nigdy nie brakowało mu pieniędzy na jedzenie, ten nigdy nie zrozumie osoby, żyjącej od wypłaty do wypłaty.
Oszczędzanie na czym się da, śledzenie promocji, kupowanie używanej odzieży… Bez wątpienia takie osoby bardzo szybko odpowiedzą na pytanie, czy pieniądze dają szczęście.
Brak konieczności sprawdzania bez przerwy stanu konta, nieprzejmowanie się podniesionym czynszem czy rachunkiem za prąd to idealna sytuacja! Wyjście do restauracji na obiad, zamiast oszczędzania na każdym produkcie spożywczym, to dla niektórych spełnienie marzeń.
Im starsi jesteśmy, tym lepiej zarabiamy i możemy sobie pozwolić na więcej. Prawdą jest jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenie.
Dla większości z nas, idealny miesiąc to taki, w którym udało się coś zaoszczędzić. Na wakacje, na emeryturę, na wyprawkę dla dziecka.
Potrzeb jest wiele, a wypłata tylko jedna.
Czy pieniądze dają szczęście? No cóż, na pewno ułatwiają życie, sprawiają że staje się ono przyjemniejsze, prostsze.
Ich brak potrafi skomplikować wiele.
Z biegiem lat dochodzimy jednak do wniosku, że nie są one najważniejsze w życiu.
Im starsi jesteśmy, tym bardziej zależy nam na założeniu rodziny, związaniu się z partnerem, którego kochamy, a także posiadaniu dzieci, które dla wielu stają się prawdziwym sensem życia.
Szczęśliwy dom, wypełniony bliskimi to największa radość.
Niezmiernie ważne jest również zdrowie. Nie da się go kupić za pieniądze, dlatego tak ważne jest, aby o nie dbać, regularnie się badać oraz odpowiednio odżywiać.
Czy pieniądze dają szczęście? Wielu powie, że o wiele lepiej płacze się w luksusowym aucie, niż autobusie komunikacji miejskiej – i będzie miało rację.
Pieniądze są ważne, zgodzi się tu każdy, jednak nie mogą być one celem samym w sobie.
Bardzo łatwo się zatracić, kiedy jedyne do czego dążymy, to pomnażanie zarobionych już kwot.
Życie jest naprawdę krótkie, szkoda je zmarnować na ciągłym gonieniu za pieniądzem, karierą, zyskami.
Szkoda nie mieć czasy wydać tego co się zarabia.
Możemy opływać w luksusach, mieć najlepsze auto, najdroższy apartament, jednak nie być szczęśliwymi, ponieważ będzie nam brakować rodziny, miłości, o których gdzieś po drodze zapomnieliśmy.
Dbajmy o wszystko, co ważne. Na tym polega szczęście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here