Prezent na chrzest

0
2536

Kiedy w domu pojawia się niemowlę, wiele rzeczy musi zmienić się bezpowrotnie. Świeżo upieczeni rodzice zaczynają uczyć się opieki nad dzieckiem, rozpoznawać jego potrzeby. Wychowanie dziecka to praca całodobowa, siedem dni w tygodniu, od której nie można wziąć urlopu, ani zwolnienia. To ogromny obowiązek i jeszcze większa odpowiedzialność.
Niemowlę w domu to jednak także radość i szczęście. Mimo, iż rodzice często bywają przemęczeni i niewyspani, to jednak kochają dziecko ponad wszystko i gotowi są dla niego do największych poświęceń.

Kiedy noworodek troszkę podrośnie, wielu rodziców zaczyna rozważać możliwość ochrzczenia go.

Nie ma wymogu odnośnie wieku dziecka, więc to od mamy i taty zależy czy – i kiedy zdecydują się na sakrament chrztu.

Organizacja przyjęcia, a także wybór rodziców chrzestnych, to również tylko i wyłącznie ich decyzja.

Zawsze istnieje możliwość przygotowania poczęstunku dla najbliższej rodziny po mszy w domu. Dużo wygodniej jednak jest znaleźć restaurację, do której będziemy mogli zaprosić gości.

Świeży, ciepły posiłek, podany przez obsługę, a także zimne przekąski i kawa, bardzo często proponowane przy ustalaniu menu, pomogą uniknąć stresu związanego z gotowaniem obiadu dla wielu osób.

Różne restauracje proponują różne ceny za przyjęcie chrzcielne, dlatego warto wcześniej prześledzić cenniki, a także wybrać się na obiad, aby mieć pewność, że przygotowane przez nich posiłki są smaczne.

Kiedy zastanawiamy się kogo poprosić o bycie chrzestnym dla naszego dziecka, warto wybrać osoby, które są nam najbliższe.

Bycie chrzestnym to odpowiedzialność, dlatego warto poprosić osoby dojrzałe, które chętnie pomogą nam w wychowaniu dziecka.

Wiele osób zastanawia się ile chrzestny daje na chrzest, a przecież to kwestia drugorzędna.
Dziecko ma już rodziców, do których należy opieka nad nim – również finansowa. Nie warto więc kierować się zasobnością portfela osoby, którą chcemy poprosić o bycie chrzestnym naszego dziecka.

Poprośmy osobę, z którą mamy dobry i przede wszystkim częsty kontakt. Która lubi dzieci i ma z nimi dobry kontakt.

Dobry chrzestny, to przede wszystkim taki, którego nasze dziecko będzie znało.
Oczywiście, może próbować chwilami rozpieszczać nasze dziecko, jednak nie jest to żaden wymóg, ani tym bardziej jego obowiązek.

Przyjęło się, iż z okazji chrztu czy komunii zaproszeni goście dają w prezencie pieniądze.
Fora internetowe bardzo często zasypywane są pytaniami, ile chrzestny daje na chrzest lub jaki prezent wybrać, aby był odpowiedni dla maluszka.

Jeśli decydujemy się podarować gotówkę, nie powinniśmy czuć presji i dać tyle, na ile nas stać. To nie wesele, jednak jeśli przyjęcie organizowane jest w restauracji, warto dowiedzieć się, jaki koszt ponoszą organizatorzy.

Bywa jednak, że nie każdy z nas uważa pieniądze za dobry prezent. Warto wtedy po prostu zapytać młodych rodziców, czego im brakuje dla dziecka lub co planują kupić w najbliższym czasie – i ich odciążyć.

Być może będzie to bujaczek, w którym maluszek pobawi się między drzemkami, a może fotelik do karmienia, który już zaczyna być potrzebny.

Pomysłów jest wiele. Granicą jest tylko nasza wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here