Zdrowy tryb życia

0
2334
Zdrowy tryb życia

W czasach, kiedy telewizja i internet kreują jedynie zgrabne i wysportowane sylwetki, wielu z nas postanawia zadbać o swoją kondycję. Wykupujemy karnety na siłownię, chcemy zacząć pływać na basenie, szukamy odpowiedniego fitnessu.

Wielu zaczyna się zastanawiać ile ćwiczyć żeby schudnąć. Każdy z nas wie, że sport to zdrowie, jednak zmotywowanie się do ćwiczenia wcale nie jest takie proste.

Zaczęła się jesień… Dni są coraz krótsze, a pogoda niestety nas nie rozpieszcza. Wyjście z domu po całym dniu pracy nie jest więc łatwe. Dużo prościeji przyjemniej jest usiąść na sofie, pod kocem i z ciepłą herbatą w ręce obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu.
Znalezienie motywacji do uprawiania sportu może więc okazać się trudne. Najlepiej więc pomyśleć o sobie, zrobić to dla siebie – by lepiej się czuć, a przy okazji wyglądać.
Jeśli marzymy o zgrabnej sylwetce na lato, nie ma co czekać do maja, ćwiczenia trzeba rozpocząć już dzisiaj. Teraz.

Odkładanie ich w niczym nam nie pomoże, z każdym dniem trudniej będzie się zebrać, a tylko regularna aktywność fizyczna pomoże nam ukształtować ciało w wymarzony sposób.
Jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji ćwiczyć pod okiem profesjonalisty, warto wcześniej porozmawiać z trenerem pracującym na siłowni lub wykupić chociaż kilka zajęć z trenerem personalnym.

Nie wystarczy przychodzić regularnie na siłownię, aby mieć pewność, że nasza sylwetka ulegnie zmianie, a na miejscu tłuszczu pojawią się mięśnie. Ćwiczyć trzeba przede wszystkim umiejętnie.

Dobry trener personalny nie tylko powie ile ćwiczyć żeby schudnąć. Przede wszystkim pokaże jak ćwiczyć na przyrządach, których nie znamy, co robić, aby wzmocnić dane partie mięśni, a także jak się odżywiać, by wspomóc organizm.

Wielu z nas bardzo często zapomina, że zdrowa dieta to podstawa dbania o kondycję.
Warto zatem pomyśleć o tym, jeśli zależy nam na efektach naszych ćwiczeń na siłowni.
Bezwzględnie powinniśmy unikać jedzenia w restauracjach typu fast-food, a także nie kupować gotowych posiłków do odgrzania.

Powinniśmy pić dużo wody oraz unikać napojów gazowanych. Smażone mięso warto zastąpić pieczonym lub gotowanym.

Jak we wszystkim, systematyczność jest tu słowem kluczem, dlatego niezmiernie istotne jest, abyśmy ćwiczyli regularnie – przynajmniej 3-4 razy w tygodniu.

Ile ćwiczyć żeby schudnąć? Godzina dziennie to optymalny czas, jednak jeśli czujemy się na siłach, zawsze możemy zwiększyć ilość powtórzeń czy serii, najlepiej jednak, skonsultować to wcześniej z trenerem. Intensywne ćwiczenia to podstawa, aby nasza sylwetka była smukła i wysportowana. Pamiętajmy jednak, że nie da się nic przyspieszyć, dlatego warto trenować z rozsądkiem.

Nigdy nie zapominajmy o rozgrzewce przed ćwiczeniami, a także rozciąganiu po skończonych zajęciach – tylko w taki sposób uda nam się uniknąć ewentualnych kontuzji.
Dbanie o siebie jest niezmiernie ważne. Smukła sylwetka, zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna to przede wszystkim przepis na długie życie, w dobrej formie. A zatem gra jest warta świeczki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here