Skrzyniopalety składane – idealne rozwiązanie dla branży spożywczej

0
1150
Skrzyniopalety składane - idealne rozwiązanie dla branży spożywczej

Odpowiednie przechowywanie i transport produktów spożywczych na każdym etapie łańcucha dostaw to jeden z kluczowych czynników sukcesu w tej branży. Najlepiej nadają się do tego składane palety skrzyniowe wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Odpowiednio dobrane minimalizują ryzyko strat w transporcie i pozwalają zaoszczędzić na jego kosztach.

Zalety skrzyniopalet

Skrzyniopalety to uniwersalne pojemniki do przewozu i magazynowania różnego rodzaju towarów o szerokim zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu. Te wykonane z tworzyw sztucznych o wysokiej gęstości charakteryzują się niską wagą, wyjątkową trwałością i odpornością na niskie temperatury, wilgoć i inne niesprzyjające warunki zewnętrzne. Dodatkowo istnieje możliwość dostosowania ich konstrukcji do specyficznych wymogów danego towaru poprzez montaż specjalnych przekładek, klap, perforowanych ścian i innych elementów. Dostępność na rynku skrzyniopalet w różnych kolorach ułatwia zarządzanie zasobami magazynowymi poprzez możliwość przypisania określonych kolorów poszczególnym grupom produktowym. W porównaniu do wyrobów drewnianych mają właściwie same zalety, a jedyny wyjątek stanowi wyższa cena, która jednak w długim terminie może się zwrócić z uwagi na dłuższy cykl życia produktu.

Skrzyniopaleta składana – najbardziej praktyczne rozwiązanie

Kontenery składane pozwalają zaoszczędzić na kosztach transportu zwrotnego i zoptymalizować wykorzystanie powierzchni magazynowej przy przechowywaniu kontenerów, które nie są w danym momencie używane. Po złożeniu zajmują bowiem bardzo mało miejsca, a dodatkowo można je układać w stosy. Ponadto, możliwość częściowego złożenia boków skrzyni pozwala na łatwiejszy dostęp do znajdującego się w niej towaru. Z uwagi na fakt, że zakup skrzyniopalet plastikowych to inwestycja na długie lata, warto rozważyć, czy od razu nie zdecydować się właśnie na te składane.

Higiena to podstawa

W branży spożywczej niezwykle ważne jest zachowanie zasad higieny przy przewozie i składowaniu towarów. Skrzyniopalety składane wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych (również z atestami dopuszczającymi do kontaktu z żywnością) są nie tylko znacznie trwalsze niż drewniane, ale również utrzymanie ich w czystości nie stanowi problemu. Mogą być bowiem z powodzeniem regularnie czyszczone parą. Dodatkowo w odróżnieniu od drewnianych są bezpieczne dla osób pracujących przy ich obsłudze, ponieważ pozbawione są wystających gwoździ czy drzazg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here