Turcja- kraj warty odwiedzenia

0
1741
Turcja- kraj warty odwiedzenia

Turcja jest to piękny kraj położony u styku Azji Zachodniej i Europy. Otaczają ja cztery różne morza: Czarne, Egejskie, Śródziemne i Marmara. Sezon turystyczny w tym kraju rozpoczyna się już w kwietniu, a kończy w październiku. W tym właśnie okresie najlepiej się tam wybrać, ponieważ możemy mieć pewność, że pogoda nas nie zawiedzie. Turcja zachwyca pięknymi krajobrazami, historią i kulturą. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będąc w tym kraju, w zależności od miejsca w którym się znajdujemy można wybrać się na przykład na spacer w góry. Zapierające dech w piersiach widoki, zielone lasy i czyste powietrze to coś, czego możemy być pewni decydując się na taką wycieczkę. Ci bardziej ceniący relaks mogą wybrać się na jedna z plaż. Plaże w Turcji cechują się złotym, czystym piaskiem. Można spędzić tam wiele godzin na opalaniu, odpoczynku i pływaniu. Warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w maskę do pływania w celu podziwiania podwodnego świata. Wieczorami najbardziej turystyczne miejscowości Turcji tętnią życiem. Można wybrać się na drinka do baru lub potańczyć do klubu, a następnego dnia znów odpoczywać na plaży. Turcja cechuje się pięknymi hotelami na bardzo wysokim poziomie i nie za ogromne pieniądze. Na tygodniowe wakacje w czterogwiazdkowym hotelu wybierzemy się już za niewiele ponad tysiąc złotych. Turcy są bardzo gościnnym narodem i lubią obcokrajowców, więc możemy być pewni, że dobrze się nami zaopiekują podczas urlopu.
W Turcji jest naprawdę wiele miejsc wartych zobaczenia. Punktem koniecznym do odhaczenia na naszej liście jest Hamam. Hamam jest to typowa łaźnia turecka. Obowiązuje tu całkowite odizolowanie kobiet od mężczyzn. Są nawet dwa osobne wejścia. Dzięki temu możemy w spokoju zrelaksować się bez obaw o to czy dobrze wyglądamy i czy ktoś zwraca na nas uwagę. Turcja słynie też z pięknych meczetów, które naprawdę warto odwiedzić. Najpopularniejsze z nich to Błękitny Meczet oraz Meczet Sulejmana. Oczywiście, wybierając się tam należy wcześniej dowiedzieć się o obowiązującym stroju. Kobiety powinny zakryć włosy i ramiona. Wchodząc do meczetu należy pamiętać o pozostawieniu butów na zewnątrz. Jest to bardzo sprawdzane. Kolejnym punktem do zobaczenia jest Kapadocja. Jeżeli marzy nam się lot balonem to warto to zrobić właśnie tam. Fascynujące formacje skalne, oglądane z powietrza zapierają dech w piersiach. Oczywistym jest też odwiedzenie typowego tureckiego bazaru. To właśnie tam warto kupić pamiątki z wakacji. Turcy lubią się targować, więc nie bójmy się tego robić. Dzięki temu oprócz fajnego przeżycia zdobędziemy pamiątki w naprawdę fajnych cenach.
Wiele osób chcących wybrać się tam na wakacje, zastanawia się czy w Turcji jest bezpiecznie. I tak i nie. Dominująca religią jest Islam, więc mimo wszystko należy się podporządkować obowiązującym tam zasadom. Kobiety powinny zachować umiar jeżeli chodzi o ubiór. Nie powinniśmy również zbyt namiętnie okazywać sobie uczuć w miejscach publicznych i nie wskazywać na nikogo palcem. Jest to uznawane za niestosowne i może się nawet spotkać z agresją ze strony tubylców. Należy również pilnować swoich rzeczy, ponieważ w dużych zbiorowiskach ludzi często zdarzają się kradzieże. Chodząc po mieście należy zachować ostrożność, ponieważ samochody mają pierwszeństwo i nieuwaga może się dla nas źle skończyć. Każdy kraj ma swoje plusy i minusy lecz uważam,że Turcja jest miejscem naprawdę wartym odwiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here