Czy e-papieros to dobry wybór?

0
1813
Czy e-papieros to dobry wybór?

Miliony osób w Polsce i na świecie palą papierosy. Mimo tego, że większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje w przyszłości może przynieść za sobą ten nałóg, papierosy nadal są jedną z najczęstszych używek. Na szczęście moda na zdrowy styl życia i dbanie o siebie sprawia, że odsetek ludzi palących maleje. Wiele osób postanawia rzucić papierosy. Jest to bardzo trudne ponieważ nikotyna w nich zawarta jest substancją silnie uzależniającą. Oprócz tego dla ludzi którzy żyją szybkim tempem i maja wiele problemów palenie jest formą odstresowania się i każda trudniejsza sytuacja kończy się zapaleniem papierosa. Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z tym nałogiem. W internecie ludzie chwalą się wieloma sposobami, dzięki którym udało im się przestać palić. Tabletki, plastry i inne specyfiki dostępne w aptekach są bardzo popularne w tym temacie. Innym równie znanym już sposobem jest e-papieros.
E-papierosy zawładnęły sercami próbujących rzucić palenie. Mają wiele zalet, jak chociażby brak tlenku węgla i substancji rakotwórczych, przez co wydają się być zdrowsze. Elektroniczne papierosy można tez palić w wielu miejscach ponieważ dym, który się z nich wydobywa nie śmierdzi. Jest to jednak zarówno zaleta jak i wada, ponieważ przez to że można palić je w wielu miejscach, palimy częściej. E-papierosy mają też dobry smak. W zależności od naszych preferencji, upodobań możemy wybrać jeden, z wielu dostępnych na rynku smaków. Od owocowych, przez olejki o smaku ciastek, czekolady, alkoholi, aż po te smakujące jak znane marki zwykłych papierosów. Dodatkową zaletą jest to, że możemy wybrać jaką zawartość nikotyny będzie miał w sobie liquid. Możemy postawić na olejek całkowicie pozbawiony nikotyny lub na taki który będzie jej miał aż 24 miligramy. Wszystko zależy od nas. Najważniejszym jednak aspektem jest to, że elektroniczny papieros jest znacznie tańszy w użytkowaniu.
Zakup zamiennika popularnych papierosów to koszt około 100-200 złotych. Oczywiście na tym się nie kończy. Aby móc z niego korzystać należy dokupić liquid, którego koszt w zależności od firmy to od 10 do 15 złotych. Do tego dochodzi również potrzeba wymienienia grzałki raz na kilka miesięcy. Mimo tego e-papieros w porównaniu z normalnymi papierosami będzie kosztował nas znacznie mniej. Dla osoby, która pali paczkę papierosów dziennie, oszczędność w skali roku może wynieść nawet 5000 złotych. Za taka kwotę można wybrać się na przykład na wymarzone wakacje.
Najważniejsze jednak pytanie, jakie pojawia się w głowie osoby która chce spróbować tego zamiennika jest to czy e papieros szkodzi ? Odpowiedz brzmi tak. Oczywiście jest mniej szkodliwy niż tradycyjne papierosy, ponieważ tak jak wcześniej wspomniałam nie ma w sobie tytoniu i substancji rakotwórczych, natomiast olejki również zawierają w sobie nikotynę, która silnie uzależnia i nie pozostaje bez znaczenia dla naszego zdrowia. Poza tym wdychamy substancje chemiczne z których zrobiony jest liquid. Ważne jest też to, że elektroniczne papierosy pojawiły się stosunkowo niedawno. Nie jesteśmy jeszcze w stanie stwierdzić jaki okaże się ich wpływ na nasz organizm za kilka lub kilkanaście lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here