Rękawiczki nitrylowe – jakie są ich najważniejsze zalety?

0
668
Rękawiczki nitrylowe – jakie są ich najważniejsze zalety

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe dostępne są obecnie w każdej aptece i drogerii. Szczególnie dużą popularność zyskały w ostatnim czasie, kiedy świat boryka się z problemem pandemii. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie są najważniejsze zalety takich rękawiczek i co właściwie odróżnia je od innych.

Rękawiczki nitrylowe są mocne

Dużą zaletą rękawiczek nitrylowych bezpudrowych jest to, że są one dość mocne. Mogą więc posłużyć nie tylko do wykonywania pojedynczych czynności, w których konieczne jest zachowanie większego poziomu higieny, ale również do noszenia przez dłuższy czas, czy wykonywania dłużej trwającej pracy.

Niezależnie od sytuacji związanej z pandemią, rękawiczki nitrylowe bezpudrowe wykorzystywane były przez pracowników gastronomii, fryzjerów i w wielu innych zawodach. Dzięki temu, że wykonane są one z materiału o dość sporej wytrzymałości na uszkodzenia fizyczne, można stosować je przez dość długi czas, co znacznie obniża ich koszt. Oczywiście w niektórych sytuacjach częste zmienianie rękawiczek, tak czy inaczej, jest konieczne.

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe są bezpieczne

Rękawiczki nitrylowe wykonane zostały z materiału, który zapewnia bezpieczeństwo. Nitryl w rękawiczkach ma bardzo gładką powierzchnię, do której niełatwo przylegają zanieczyszczenia. Dość łatwo można je umyć i wydezynfekować, co ma ogromne znaczenie w zawodach, związanych z ludzkim ciałem, jak fryzjer, czy tatuażysta.

Wytrzymałość rękawiczek i rozciągliwość materiału sprawiają, że pracuje się w nich dość komfortowo. Ryzyko, że rękawiczka pęknie w czasie wykonywania pracy, jest minimalne, dzięki czemu rozwiązanie to można zaliczyć do bezpiecznych.

Są dobre dla osób uczulonych na lateks

Rękawiczki nitrylowe są idealne dla osób uczulonych na lateks oraz dla tych, którzy mają alergie na puder stosowany w innych typach rękawiczek. Właściwości nitrylu sprawiają, że do wygodnego zakładania i zdejmowania rękawiczek obecność pudru nie jest konieczna.

Warto wiedzieć, że wspomniane alergie zdarzają się w populacji bardzo często, a w ostatnich latach notuje się ich nawet więcej. Ma to związek z ogólną tendencją do większej ilości różnego rodzaju alergii w społeczeństwie, zwłaszcza wśród osób młodych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here